С.П

13/12/2014

Гонзалес: Ќе влеземе опуштено на оваа средба, без да го потцениме противникот

Во пресрет на вечерашниов меч, тренерот на Вардар, Раул Гонзалес еве што изјави: „Ќе играме уште еден меч во СЕХА-лигата, ова е последен натпревар на домашен […]
13/12/2014

Рисовите по нова победа во Супер лигата

Ракометарите на Зомимак-М денес од 18.00 часот во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица го пречекуваат тимот на Работнички од Скопје. За „рисовите“ ова […]
12/12/2014

Влатко Неделковски нов селектор на јуниорите

Влатко Неделковски, тренер на Работнички и асистент на Гино Стрезовски по предмет ракомет на ФФК, ќе го води македонскиот јуниорски репрезентативен тим на квалификациите за СП […]
12/12/2014

Тинекс Пролет на мегдан моќниот Веспрем

Ракометарите на Веспрем вo недела во Скопје ќе му гостуваат на Металург во рамките од СЕХА-лигата, а посетата на еден од најмоќните европски ракометни колективи ја […]
11/12/2014

Дерби за завршеток на сезоната и одлична најава за престојниот месец Јануари

КОНЕЧНО! ! ! Да конечно, видовме вистинско дерби ко што доликува … можеби видовме просечна игра на теренот, но се гледаше желбата на двете страни за […]
10/12/2014

Георгиевски: Ќе дадеме се од себе за да оствариме позитивен резултат

Десното крило на Металург, Гоце Георгиевски во пресрет на вечерашниот натпревар ветува максимална борбена и дисциплинирана игра, со што би оствариле позитивен резултат. „Од името на […]