С.П

29/11/2014

Дрогишки: Ја научивме лекцијата од Прага

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки, во пресрет на денешниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против екипата на Дукла од Прага, еве што […]
29/11/2014

Денес Пелистер игра за историја

Ракометарите на Пелистер денеска од 18:00 часот, во спортската сала „Младост“ во Битола, ќе го играат возвратниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против […]
29/11/2014

Брумен: Целје игра одлично во последно време, но не можат да не изненадат

Признавајќи дека Целје моментално е во подобра форма од Вардар, Словенецот Матјаж Брумен го даде најдобриот можен опис на ситуацијата во клубот. „Целје мора да се […]
29/11/2014

Дибиров: Вардар не е само еден или двајца играчи

Во пресрет на вечерашниот натпревар, еве што изјави левото крило на Вардар, Тимур Дибиров: „Не можам да верувам колку спортска несреќа имавме против Веспрем, особено во […]
29/11/2014

Гонзалес: Со добра одбрана можеме до победа

За денешниот натпревар од Лигата на шампиони, Раул Гонзалес е свесен за тежината на натпреварот и знае дека Вардар не смее да го потцени противникот. „Играме […]
29/11/2014

Лазаров: Целје е разигран, ама кога Вардар игра дома – се знае!

Во пресрет на денешниот натпревар на екипата на Вардар, против словенскиот Целје, еве што изјави капитенот Филип Лазаров: „Повреди како повреди, секоја екипа има проблеми со […]