С.П

14/12/2014

Видео: Мајсторијата на Вугринец и Џукиќ

На вечерашниот натпревар во СЦ „Борис Трајковски“, покрај поразот на плаво-белите, голем впечаток остави и мајсторијата на Ренато Вугринец и Дарко Џукиќ. Постигнаа одличен погодок, со […]
14/12/2014

Храбриот Металург поразен од Веспрем

Во квалитетен и за око убав натпревар, фаворитот Веспрем го совлада македонскиот шампион Металург со резултат 27-22. Во меч кој беше неизвесен само во првото полувреме, […]
14/12/2014

За металурзите не постои зборот „предавање“

Во меч од 12-то коло од СЕХА лигата, екипата на Металург го дочекува најголемиот фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување, екипата на Веспрем. Кога […]
14/12/2014

Влатко Неделковски: Јас верувам во овие момчиња

Тренерот на РК Работнички и новиот селектор на македонската јуниорска репрезетанција, Влатко Неделковски, во интервју за МакРакомет зборува за неговата нова улога, за престојните квалификации за […]
14/12/2014

Вардар со рутинирана победа ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански

Со рутинирана победа од 31-26 над сосем солидната екипа на Борац, Вардар ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански. Им останува на Вардарци уште еден […]
13/12/2014

Нова победа за Зомимак-М

Ракометарите на Зомимак-М стигнаа до втората победа во рок од три дена и ја продолжија серијата победи во Супер лигата. Струмичките „рисови“ одиграа онолку колку што […]