С.П

18/01/2017
lazarov-kire-sp-francija

Кире Лазаров: Свесни сме за квалитетот на Шпанија

Во пресрет на вечерашниот натпревар на нашата репрезентација против искусната репрезентација на Шпанија, нашиот капитен Кире Лазаров изјави дека се свесни за нивниот квалитет, но напротив […]
18/01/2017
makedonija-spanija-sp-francija-2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Шпанија?

Откако вчера Словенија одигра нерешено со Тунис, нашата репрезентација се пласираше во 1/8 финалето. Во следните два натпревари, ќе се обидат да обезбедат бод, кој ќе […]
18/01/2017
lino-cervar-makedonija-sp-francija

Червар со непроменет состав против Шпанија

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар ќе настапи со непроменет состав на вечерашниот натпревар против репрезентацијата на Шпанија, во рамките од 4-то коло од групната фаза. […]
18/01/2017
francija-svetsko-prvenstvo-2017-godina

СП Франција 2017 – Ден 7: Резултати

На вчерашниот, 7-ми натпреварувачки ден на СП во Франција, комплетирано е третото коло, а веќе се одиграа и неколку мечеви од четвртото. Меѓу нив, за нас […]
17/01/2017
Martin-Popovski-sp-francija

Словенија одигра нерешено со Тунис, Македонија е во 1/8 финалето!

Македонската репрезентација се пласираше во 1/8 финалето, откако репрезентацијата на Словенија во еден драматичен натпревар, одигра нерешено со репрезентацијата на Тунис, 28:28. Македонија со 4 бодови […]
17/01/2017
francija-svetsko-prvenstvo-2017-godina

СП Франција 2017 – Ден 7: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од сите групи, во рамките од 3-то и 4-то коло. Македонија денес ќе одмара, па за нас најинтересен […]