С.П

19/12/2014

Дербито на Супер лигата во градот под Марковите кули

Со дерби дуелот помеѓу првопласираниот Зомимак-М и второпласираниот Прилеп се заокружува успешната година и за двата клуба. И двата тима со посебни мотиви ќе се обидат […]
18/12/2014

Наташа Антиќ: Овој млад состав е со голема перспектива

Капитенот на ЖРК Металург, Наташа Антиќ е една од најталентираните голмани, која во наредните години се очекува да ја замени Тања Андрејева и да ја продолжи […]
17/12/2014

Две победи за успешен крај на полусезоната

Денес, среда, екипите на Вардар и Металург ги играат последните мечеви во СЕХА лигата, а и генерално во оваа полусезона. Натпреварите на Вардар против Нексе и […]
16/12/2014

Робертина Мечевска во потрага по нов клуб

Капитенот на македонската женска ракометна репрезентациија, Робертина Мечевска, од денес е слободен играч. Нашата ракометарка и турската екипа Анкара 1910 обострано го раскинаа договорот, поради непрофесионалноста […]
15/12/2014

Ивица Обрван го објави поширокиот список за Катар

Селекторот на македонската национална селекција Ивица Обрван го објави поширокиот список на ракометари со кои ќе ги почне подготовките за СП во Катар. Првата прозивка на […]
15/12/2014

Зорица Десподовска со 6 погодоци го почасти турскиот Трабзон

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска одлична во турскиот Муратпаша. На вчерашниот натпревар за својата екипа одигра 20 минути и постигна 6 погодоци, натпревар во кој убедливо ги […]