С.П

06/11/2014

Ѓоргиевска одлична во екипата на Баја Маре

Уште една одлична партија на нашата репрезентативка Елена Ѓеоргиевска, овојпат во романското првенство. Ѓоргиевска постигна четири погодоци, со што нејзината екипа Баја Маре на гости ја […]
06/11/2014

Обрван од денес во битка на два фронта

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван ќе ја продолжи својата тренерска кариера во францускиот прволигаш Шамбери, со кој потпиша две и пол годишен договор. Екипа […]
06/11/2014

Официјално соопштение од РФМ во врска со случувањата во РК Металург

Ракометната федерација на Македонија не остана нема на случувањата со Металург кои може да прераснат во закана за ракометот во нашата земја како целина. РФМ предупредува […]
06/11/2014

Борјан Маџовски: Со добра подготовка на екипата може да одиме на СП во Бразил.

Бoрјaн Мaџoвски е еден oд предвoдниците нa нoвaтa генерaцијa мaкедoнски рaкoметaри. Кaпитен е нa јуниoрскaтa репрезентaцијa, кoјa пo мнoгу гoдини се врaти нa еврoпските првенствa. Вo […]
05/11/2014

Соопштение за јавност на РК Металург

По повод последните случувања во македонскиот ракометен првак Металург, клубот објави соопштение за јавност, кое ви го пренесуваме интегрално. „Последните настани во РК Металург, конечно ги […]
05/11/2014

Соопштението на играчите на Металург

По повод последните случувања во македонскиот ракометен првак Металург, ракометарите се обратија со соопштение, кое ви го пренесуваме интегрално. Почитувани љубители на ракометот, и на спортот […]