С.П

01/10/2014

Зорица Десподовска: Скандинавската публика е најсмешната што ја имам видено до сега

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска која оваа година ги напушти редовите на ЖРК Металург и замина да игра во Шведска, за прволигашот Луги. МакРакомет разговараше со Десподовска […]
01/10/2014

Елена Ѓеоргиевска: Атмосферата во репрезентацијата е одлична

МакРакомет разговараше со капитенот на македонската женскарепрезентација Робертина Мечевска за престојните квалификациите што ни следат за ЕП во Унгарија и Хрватска, како и за нејзиниот приватен […]
01/10/2014

Робертина Мечевска: Македонската публика е најдобра на целиот свет

МакРакомет разговараше со капитенот на македонската женскарепрезентација Робертина Мечевска за престојните квалификациите што ни следат за ЕП во Унгарија и Хрватска, како и за нејзиниот приватен […]
01/10/2014

Обрван загрижен за минутажата на репрезентативците во нивните клубови

Македонската ракометна репрезентација за неполн месец го стартува новиот квалификациски циклус, овојпат за пласман на ЕП 2016 во Полска, но селекторот Ивица Обрван има причини за […]
01/10/2014

11-те погодоци на Саздовски сепак не беа доволни за победа

Екипата на Кобленц го забележа четвртиот пораз по ред, на гостувањето кај Баер Леверкузен во рамките на првата германската „Бундеслига“ со 31-29. Нашата интернационалка Ивана Саздовски, […]
01/10/2014

Мечевска избрана во идеалниот тим на колото во турското првенство

Двете македонски ракометарки кои настапуваат за екипата на Анкара 1907, Робертина Мечевска и Моника Јанеска, имаа голем придонес во победата на нивната екипа, во мечот против […]