С.П

06/01/2015

Трагичарот Марко Нелоски повторно не е на списокот на јуниорите

Македонскиот селектор, Влатко Неделковски денеска го соопшти конечниот список од 16 ракометари кои ќе се најдат на квалификацискиот турнир во Полска, но на списокот повторно го […]
05/01/2015

Обрван го објави конечниот список: Со Недановски, без Ојлески во Катар

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го соопшти конечниот список од 18 играчи на кои ќе смета на Светското првентсво во Катар, кое почнува за […]
05/01/2015

Катар им посака добредојде на сите репрезентации

На убав начин домаќинот на СП во Катар им посака добредојде на сите репрезентации, со истакнување на знамето и порака на секоја држава. Еве како изгледа […]
05/01/2015

Ким Расмусен го засили стручниот штаб на ЖРК Вардар

Селекторот на женската репрезентација на Полска, Ким Расмусен ќе и биде помошник, консултант на Индира Кастратовиќ, се со цел да се освои европскиот врв. Данецот во […]
04/01/2015

Зорица Десподовска заминува од Турција

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска по шест месеци поминати во Турција, заминува од турскиот Муратпаша. Незадоволна од непрофесионалноста на клубот, обострано го прекинале договорот, со што сега […]
04/01/2015

Анализа на противниците од групата – Босна и Херцеговина

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е третиот противник на македонската ракометна репрезентација на светското првенство во Катар. Уште еден дебитант на светските шампионати, кој постигна историски […]