С.П

23/11/2014

Дунајварош сепак прејак за младите вардарки

Вториот тим на ЖРК Вардар не успеаја да се спротивстават на големиот Дунајварош во реваншот од 3-то коло во Купот на ЕХФ и загубија со 30-15. […]
23/11/2014

Десподовска и Ѓоргиевска за пласман на Муратпаша во следното коло од ЕХФ купот

Нашите две репрезентативки Зорица Десподовска и Душица Ѓоргиевска, одлични во турскиот Муратпаша. Вчера убедливо ги совладаа ракометарките на Фемина Виза, со 37:20, со што на денешниот […]
23/11/2014

Два Вардара… Два Голмани, Две Нови Жестоки Утакмици

Помина уште еден ден, уште еден викенд исполнет со натпревари, уште едно одмерување на нашите најдобри клубови со најдоброто од Европа… Проследивме уште два меча исполнети […]
23/11/2014

Вториот тим на ЖРК Вардар денес го пречекува Дунајварош

Иднината на ЖРК Вардар, ракометарките од вториот тим, се подготвуваат за реванш натпреварот од 3-то коло во Купот на ЕХФ, против унгарски Дунајварош. Пред една недела, […]
22/11/2014

Македонското ракометно срце, поголемо од сите проблеми

Од работ на бездната до спектакуларен триумф. На минус два беше Металург на 2 минути до крајот, но македонското ракометно срце денеска покажа дека е поголемо […]
22/11/2014

Незгоден пораз за ЖРК Вардар во последното коло

Незгоден пораз за ЖРК Вардар во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Конечни 21-20 за Турингер во тежок и неизвесен дуел, до самиот […]