С.П

15/01/2015

Лино Червар: Последна можност да постигнат голем резултат

Тренерот на Металург, Лино Червар, во последното интервју за „Ал Џазира“ во пресрет на СП во Катар ги открива своите очекувања од настапот на нашата репрезентација. […]
14/01/2015

Гоце Георгиевски: Тунис и Алжир се повеќе различни отколку слични

Во пресрет на првиот натпревар на СП во Катар, против репрезентацијата на Тунис, нашето десно крило Гоце Георгиевски посочува дека не се слични репрезентациите на Тунис […]
14/01/2015

Интересни факти пред СП во Катар

Утре со почеток од 18:30 часот, ќе стартува Светското ракометно првенство во Катар со првиот и единствен натпревар во текот на утрешниот ден од групата А […]
13/01/2015

Браќа на СП во Катар

Во нашата репрезентација на СП во Катар ќе настапат браќата Кире и Филип Лазаров, Наумче и Златко Мојсовски, Никола и Велко Маркоски. Но, македонската репрезентација не […]
13/01/2015

Кире Лазаров: Знаејќи го Хасанефиндиќ, треба да бидеме спремни на се

Во пресрет на првиот натпревар на СП во Катар, против репрезентацијата на Тунис, нашиот капитен Кире Лазаров вели дека се подготвени да го дадат својот максимумот. […]
13/01/2015

Робертина Мечевска до крајот на сезоната во ЖРК Вардар

Македонската репрезентативка Робертина Мечевска се враќа во домашното првенство, и тоа не во било кој клуб, туку во шампионот ЖРК Вардар на пикерската позиција. Мечевска веќе […]