С.П

21/12/2014

Никола Стојчевски во одлична форма пред СП

Македонскиот интернационалец Никола Стојчевски во рамките на 20-то коло од шведската лига, со својот Редберглидс стигна до уште една гостинска победа над тимот на Онередс, со […]
20/12/2014

Машката Супер ВИП лига заминува на зимски распуст

Денес со двата дерби натпревари од 14-то коло, се заокружи оваа успешна ракометна година во македонското првенство, со што започна зимската пауза на машката Супер ВИП […]
20/12/2014

Феноменална полусезона, патоказ кон Фајнал 4 во ЛШ

Второ место во групата на смртта во ЛШ. Второ место во СЕХА лигата. И во двете конкуренции веднаш зад веројатно една од најсилните ракометни екипи на […]
20/12/2014

Период на одлука за иднината на РК Металург

Со натпреварот против екипата на Раднички Крагуевац, македонскиот ракометен шампион Металург ја заврши полусезоната. И токму последниот натпревар, и поразот од можеби најслабата екипа во регионалното […]
19/12/2014

Антонио Апостоловски: Тинекс Пролет е една од најмладите екипи во лигата, спој на младоста и талентот

Пикерот на екипата на Тинекс Пролет, Антонио Апостоловски е еден од најтaлентираните македонски ракометари. Препознатлив со својата борбеност претставува светла иднина на машкиот ракомет во Македонија. […]
19/12/2014

Даниел Кајмакоски дел од официјалната химна за престојното СП во Катар

Објавена е официјалната химна за престојното СП во Катар, со назив „Live it“, ја изведуваат пејачи од сите земји учесници на СП, меѓу кои и македонскиот […]