С.П

19/01/2017
dejan-manaskov-sp-francija

(Видео) Мајстори за цепелини, Манасков и Георгиевски!

Нашите ракометари може слободно да ги прогласиме како „мајстори“ за цепелини, бидејќи веќе во неколкуте натпревари до сега го покажаа тоа. На денешниот натпревар против Исланд, […]
19/01/2017
kire-lazarov-sp-francija-island

Македонија одигра нерешено со Исланд

Македонската репрезентација во еден драматичен натпревар, успеаа да останат непоразни (27:27) против репрезентацијата на Исланд. Одлично го отворивме натпреварот, со серија 4-0 и три одбрани на […]
19/01/2017
makedonija-island-sp-francija-2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Исланд?

Денеска нашата репрезентација ќе игра против репрезентацијата на Исланд, во борба за третото место во групата. Натпреварот започнува од 17:45 часот, со директен пренос на МРТ. […]
19/01/2017
lino-cervar-makedonija-sp-francija

Жарко Пешевски на местото на Поповски против Исланд

Македонскиот селектор, Лино Червар во пресрет на денешниот натпревар против Исланд, каде ќе се одлучува за третото место во групата ја направи и првата замена во […]
19/01/2017
goce-georgievski-sp-francija

(Видео) Двата цепелина кои ја исфрустрираа Шпанија!

Македонската репрезентација одигра феноменален натпревар против фаворитот Шпанија. Одигра едно одлично прво полувреме, каде им одржа лекција по ракомет. Но, за жал во последните 10 минути […]
18/01/2017
tunis-mirkulovski-sp-francija

Миркуловски ја надмина повредата, се враќа на терените!

Доаѓаат добри вести од Франција, македонскиот репрезентативец Филип Миркуловски ги надминал проблемите со повредата на грбот, здобиена при незгодниот пад на теренот на натпреварот против Словенија. […]