С.П

30/11/2014

Димовски: Ќе се потрудиме грешките да ги сведеме на минимум

Во пресрет на денешниот натпревар на плаво-белите, против францускиот гигант ПСЖ, нашиот кружен напаѓач Ванчо Димовски ветува борбена игра во сите 60 минути. “Свесни сме дека […]
30/11/2014

Миркуловски: Ќе изгинеме на теренот во Париз

Плаво-белите вечерва имаат тешка задача, да одиграат одличен натпревар и да се вратат во Скопје непоразени. И покрај сите проблеми, Филип Миркуловски најавува жестока борба и […]
30/11/2014

Лазаров прв стрелец во ЛШ

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров ја торпедираше со 12 погодоци шведската екипа Алингсас во последниот натпревар од Лигата на шампиони, кој заврши со убедливи 42:29 […]
30/11/2014

Можно ли е чудо во Париз?

Мaкедoнскaтa јaвнoст се нaвикнa нa спoртски чудa oд свoите миленици – рaкoметaрите. И зaтoa, вo пресрет нa денешниoт натпревар сo екипaтa нa ПСЖ, кaј нaвивaчите нa […]
29/11/2014

Силен Вардар за победа над Целје

Тешка, но целосно заслужена победа за Вардар во мечот од 7-то коло од Лигата на шампионите. Конечни 34-32 за триумф над словенечки Целје и уште еден […]
29/11/2014

Пелистер победи, но сепак недоволно за чудо

Младите ракометари на Пелистер покажаа дека имаат квалитет, вечерва ја победија чешката екипа, Дукла, со 24:18. Но сепак не беше доволно за да ги продолжат натпреварите […]