С.П

18/01/2015

СП Катар 2015: Ден 4 – Распоред на мечеви

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Нашата репрезентација денес е слободна, со што нашите ракометари ќе одмараат и спремаат за веќе утрешниот […]
17/01/2015

Борко Ристовски: Овој меч нека ни биде лекција

Нашиот голман Борко Ристовски на денешниот натпревар бранеше само во второто полувреме. Натпревар од кои може само да им биде лекција на нашите ракометари, да ги […]
17/01/2015

Влатко Недановски ја оправда довербата на селекторот

Нашето крило Влатко Недановски на денешниот натпревар ја оправда довербата на селекторот, изигра одлична партија во која постигна 4 погодоци. Еве што изјави за порталот www.lazarovkiril7.com […]
17/01/2015

Ивица Обрван: Целта е остварена, одиме понатаму

Целта е постигната, но мораше малку да се запне за да се победи Иран. Селекторот Ивица Обрван ги проба сите репрезентативци на натпреварот, ја исполни неговата […]
17/01/2015

Кире Лазаров: Наместо да се одмориме, ние се уморивме на овој меч

Нашата репрезетнација денес ја совлада репрезентацијата на Иран, на начин на кој на повеќето не им се допадна, особено не на самите играчи. Нашиот капитен Кире […]
17/01/2015

Македонската фаланга: Малку сме, али гласни сме

Со оглед на одалеченоста на Катар и Македонија, може да се каже дека нашата ракометна репрезентација има солидна поддршка на Мундијалот во Доха. Според искуството од […]