С.П

03/12/2014

Десподовска: Нема лесно да се предадеме

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација, против репрезентацијата на Исланд во претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска во […]
03/12/2014

Познат составот на Македонија за денешниот натпревар против Исланд

Селекторот на македонската женска репрезентација, Благојче Весиќ, објави со кои ракометарки ќе настапи на денешниот претквалификациски натпревар за пласман во баражот за Светското првенство во Данска […]
03/12/2014

Започна продажбата на билети за натпреварот Металург – Брест Мешков

Денеска, од 12 часот започна продажбата на влезници за средбата од 8-то коло од Лигата на шампионите, против екипата на Брест Мешков. Ова е последен натпревар […]
02/12/2014

Ракометарките против Исланд, за поправање на лошиот впечаток

Женската ракометна репрезентација е во Исланд, каде утре со почеток од 19:30 часот, ќе го одигра првиот од двата натпревари за место во баражот за СП […]
01/12/2014

Магијата на Дибиров во топ 5 погодоци во ЛШ

Тимур Дибиров, на саботниот дуел против Целје во Лигата на шампионите, уште еднаш ја покажа својата мајсторија. Постигна прекрасен гол, а ЕХФ истиот го прогласи за […]
30/11/2014

ПСЖ не врати назад во реалноста

Со очекуван пораз од ПСЖ, Металург се враќа од гостувањето во Париз. Во натпревар без ни малку неизвесност, Французите ја покажаа својата висока класа и убедливо […]