С.П

19/01/2015

Ристовски: Кога ја гледам БиХ, ме потсетува на нас на СП 2009

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, голманот Борко Ристовски репрезентацијата на БиХ ја споредува со нашата репрезентација од СП во Хрватска […]
19/01/2015

Литвански судии за мечот со Босанците

Денешниот натпревар од третото коло во групата Б меѓу селекциите на Македонија и Босна и Херцеговина ќе го води литванската судиска двојка Миндаугас Гателис и Ваидас […]
19/01/2015

Стоилов: Кире е „убиец“ кој може да постигне гол од секоја позиција

Во изјава за официјалниот сајт на првенството, македонскиот пикер Стојанче Стоилов беше порасположен и му оддаде должна почит на капитенот Кире Лазаров. „Се чувствуваме благословени што […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Распоред на мечеви

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Босна и Херцеговина, кој […]
18/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Босна и Херцеговина?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, понеделник, го игра третиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Натпреварот започнува од 17:00 […]
18/01/2015

СП Катар 2015: Ден 4 – Резултати

Без гoлеми изненaдувaњa пoминa 4-oт нaтпревaрувaчки ден нa СП вo Кaтaр. Вo дербитo нa денoт, вo исклучителнo цврст и изеднaчен нaтпревaр, Гермaнијa јa совлaдa Русијa сo […]