С.П

20/01/2015

Зорица Десподовска промовирана во Кобленц

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска беше и официјално промовирана во тимот на Кобленц, откако пред неколку дена го стави и потписот на договорот со тимот во кој […]
20/01/2015

Ивано Балиќ: На Хрватска ќе и биде тешко да ја победи Македонија

Поранешниот хрватски репрезентативец и бомбардер, Ивано Балиќ, кој што на ова СП во Катар, е во улога на спортски коментатор за една од телевизиите на Хрватска […]
20/01/2015

Игор Вори: Македонија не е изненадување на СП во Катар

Еден од најискусните хрватски репрезентативци, пикерот Игор вори говореше пред утрешниот меч важен меч против Македонија во групата Б на СП во Катар. “Многумина ме прашуваа, […]
20/01/2015

Лазаров: Македонија може да победи секого

Капитенот Кирил Лазаров во своето интервју за „Ал Џазира Балкан“ најавува дека тој и неговите колеги не се плашат од никого и ќе се обидат да […]
20/01/2015

Обрван: Без емоции во мечот со Хрватска, јас сум селектор на Македонија

Македонската ракометна репрезентација утре од 17 часот против Хрватска ќе го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство во Катар. Селекторот на нашиот национален тим Ивица Обрван, […]
19/01/2015

Мојсовски: Против БиХ ќе дадеме 120 проценти

Нашиот ракометар Наумче Мојсовски резервирано гледа на работите за денешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Во никој случај не треба да се потцени репрезентацијата на БиХ, […]