С.П

06/11/2014
zrk_vardar_timeout

Започна продажбата на билети за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

Сите заинтересирани кои сакаат да го проследат натпреварот од второто коло во група „Б” од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Подравка, на 9 […]
06/11/2014
elena_georgievska

Ѓоргиевска одлична во екипата на Баја Маре

Уште една одлична партија на нашата репрезентативка Елена Ѓеоргиевска, овојпат во романското првенство. Ѓоргиевска постигна четири погодоци, со што нејзината екипа Баја Маре на гости ја […]
06/11/2014
obrvan_macedonia

Обрван од денес во битка на два фронта

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван ќе ја продолжи својата тренерска кариера во францускиот прволигаш Шамбери, со кој потпиша две и пол годишен договор. Екипа […]
06/11/2014
rk_metalurg_timeout

Официјално соопштение од РФМ во врска со случувањата во РК Металург

Ракометната федерација на Македонија не остана нема на случувањата со Металург кои може да прераснат во закана за ракометот во нашата земја како целина. РФМ предупредува […]
06/11/2014
borjan_madzovski1

Борјан Маџовски: Со добра подготовка на екипата може да одиме на СП во Бразил.

Бoрјaн Мaџoвски е еден oд предвoдниците нa нoвaтa генерaцијa мaкедoнски рaкoметaри. Кaпитен е нa јуниoрскaтa репрезентaцијa, кoјa пo мнoгу гoдини се врaти нa еврoпските првенствa. Вo […]
05/11/2014
metalurg_logo

Соопштение за јавност на РК Металург

По повод последните случувања во македонскиот ракометен првак Металург, клубот објави соопштение за јавност, кое ви го пренесуваме интегрално. „Последните настани во РК Металург, конечно ги […]