С.П

21/01/2015

Потсетуваме на видеото кое допре до многу љубители на ракометот

Ве потсетуваме на едно убаво видео од пред три години, од ЕП 2012 во Србија, каде нашата репрезентација го освои 5-то место. Видео за кое секој […]
21/01/2015

Видео: Ремек делото на Мојсовски-Стоилов-Манасков

Ремек делото на нашите ракометари се најде во топ 5 на вчерашниот ден. За оние што пропуштија, можат да го погледнат на следното видео.
21/01/2015

Чешки судии на натпреварот помеѓу Македонија и Хрватска

Чешките судии Јиржи Новотни и Вацлав Хорачек ќе го водат натпреварот на нашата репрезентација против Хрватска. На записничката маса се: Петер Зишелшмид (Германија), Рамон Гаљего (Шпанија) […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Хрватска, кој е со […]
20/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Хрватска?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, среда, го игра четвртиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Хрватска. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]
20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Резултати и табела

Едно од најинтересните натпреварувачки денови на СП во Катар. Вo дербитo нa денoт, помеѓу репрезентациите на Германија и Данска, сепак немаше победник, натпреварот заврши нерешено. Изненадување […]