С.П

22/01/2015

Јоновски го повреди скочниот зглоб, неизвесен за мечот со Австрија

Ацо Јоноски заработи незгодна повреда уште во првото полувреме од натпреварот против Хрватска, стисна заби и продолжи да настапува и со повреден скочен зглоб, но последиците […]
22/01/2015

СП Катар 2015: Ден 8 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Германија – Аргентина и Данска – Русија. […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Резултати и табела

Заврши и седмиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација го забележа првиот пораз на ова СП, загуби од големата […]
21/01/2015

Миркуловски: Ако на минатите мечеви се враќавме, денес немавме сили за такво нешто

По поразот на нашата репрезентација, нашиот ракометар Филип Миркуловски го остава поразот зад себе и веќе мисли на следниот натпревар против Австрија, кој со победа ќе […]
21/01/2015

Обрван: Ја натеравме Хрватска да изигра најдобро што може

Македонија го претрпе првиот пораз на овој светски шампионат, губејќи од Хрватска со 29-26. Селекторот Ивица Обрван е свесен за пропустите во играта на македонскиот национален […]
21/01/2015

Фановите предвидуваат неизвесен меч, со среќен крај

На 7-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од четвртото коло. По трите победи, денес не очекува деби дуелот со репрезентацијата на […]