С.П

12/11/2014
zrk_vardar_vs_zito_prilep

Митова, Стојановска и Гакидова за убедлива победа над Жито Прилеп

ЖРК Вардар денес на својот последен тест натпревар, пред неделниот натпревар со екипата на Будуќност, убедливо ја совлада екипата на Жито Прилеп со 51:18, во Скопско […]
11/11/2014
zrk_vardar_vs_zito_prilep

Вардарки против Жито Прилеп како последен тест, пред натпреварот со Будуќност

Ракометарките на Вардар утре ги продолжуваат настапите во Скопско Супер лигата, со дуелот од петтото коло против екипата на Жито Прилеп. Вардарки се апсолутни фаворитки на […]
11/11/2014
anrea_beleska

Андреа Белеска: Верувам дека можеме повеќе

Кичевчанката Андреа Белеска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Десниот бек на Металург, претпознатлива со својата борбеност и позитивна енергија, претставува светла иднина на женскиот ракомет […]
11/11/2014
whplayer2014_winners

Номинирани Лазаров, Дибиров, Вугринец и Штербик за најдобри во 2014

Според “Хандбал планет“ познати се ракометарите кои се во изборот за најдобар светски играч оваа година. Гласањето трае до 4 декември, а на крајот ќе се […]
10/11/2014
rk_vardar

Билети за натпреварот Вардар – Веспрем во продажба од утре (вторник)

Билетите за дерби натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Веспрем, кој ќе се одигра во сабота, веќе од утре, после 12 часот, може да купите преку […]
10/11/2014
ina_suslina

Одбраната на Суслина на второто место во Топ 5 во ЛШ

Еден од трите одбранети пенали на Ина Суслина, од мечот со Подравка се најде на второто место во Топ 5 одбрани во Лигата на шампиони, веднаш […]