С.П

25/01/2015

Зорман го провоцира Вуги

Немa крaј нa Слoвенечките прoвoкaции. Еден oд глaвните aдути нa Слoвенците, Урoш Зoрмaн, нa свoјoт твитер прoфил oбјaви сликa сo некoректнa пoрaкa упaтенa кoн Ренaтo Вугринец. […]
24/01/2015

Одлично видео кое никого нема да остави рамнодушен

Уште едно одлично видео на IP14 продукцијата за тековното СП во Катар, кое никого нема да остави рамнодушен. Ова не е прво видео, сите добро знаеме […]
24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби на денот е во групата Ц, каде се среќаваат Шведска – Франција во директен дуел […]
23/01/2015

Обрван: Горд сум на Петар Ангелов

Селекторот упати комплименти на адреса на голманот Петар Ангелов, кој се прикажа во добро светло откако влезе во игра на местото на Борко Ристовски. „Ангелов влезе […]
23/01/2015

СП Катар 2015: Ден 9 – Резултати и табела

Заврши и деветтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација ја забележа четвртата победа против репрезентацијата на Австрија, со која […]
23/01/2015

Четвртата победа ни ја носи Словенија во 1/8 финалето

Македонската ракометна репрезентација со триумф ја заврши групната фаза на СП во Катар, славејќи со 36-32 над Австрија за заслужено освојување на второто место во групата […]