С.П

04/06/2017
cupic-vardar

(Видео) Голот на Чупиќ, вреден злато!

Уживајте во победничкиот гол на Чупиќ, вреден злато!
04/06/2017
vardar-radost

Вардар е нов Европски шампион, радувајте се!

Вардар е новиот Европски првак во лигата на шампиони! Ракометарите на Вардар одиграа уште еден феноменален натпревар, во кој го совладаа големиот ПСЖ со резултат 24:23. […]
03/06/2017
luka-cinrik-vardar

(Видео) Бомбата на Цинриќ, која ќе биде запамeтена засекогаш!

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ со својот погодок во последните секунди од натпреварот, донесе голема радост кај сите љубители на македонскиот ракомет. Гол за голема победа над […]
03/06/2017
vardar-pobeda

Познат составот на Вардар за дуелот со Барселона

Познати се составите на Вардар и Барселона за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 18:00 часот. Вардар: Арпад Штербик, Страхиња Милоќ, Стојанче Стоилов, Рожерио […]
03/06/2017
makedonija_rakomet

Фановите едногласни, Вардар ќе биде шампион!

Во нашата спроведена анкета „Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?“, резултатите од гласањето беа скоро едногласни, дури 81% гласаа дека Вардар ќе […]
02/06/2017
final4-2016-17

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

На ден пред големиот празник за сите љубители на ракометот, Ф4 турнирот во Келн објавуваме анкета во која ве прашуваме, кој според вас ќе биде новиот […]