С.П

17/11/2014
mirjeta_bajramovska

Бајрамовска блескаше, но Крим повторно поразен

По комплетирањето на 5-то во ЛШ, нашата ракометарка Мирјета Бајрамоска одигра уште една блескава партија во екипата на Крим, постигнувајќи 8 погодоци. Но сепак, не беа […]
17/11/2014
kire_lazarov_barcelona

Лазаров втор на листата на стрелци во ЛШ

Кире Лазаров ја одигра досега најдобрата партија во ЛШ, торпедирајќи го германскиот Фленсбург со 10 погодоци. Со овие погодоци Лазаров се наоѓа на делба на втората […]
17/11/2014
sternik_vardar

Штербик во Топ 5 најдобри одбрани на колото

Во саботниот натпревар на Вардар против Веспрем, на голот повторно блескаше Арпад Штербик. Кој одигра уште еден одличен натпревар, а една од неговите одбрани се најде […]
17/11/2014
igor_karacik

Карачиќ во идеалниот тим на колото

Ракометарите на Вардар во натпреварот против Веспрем од 5-то коло од Лигата на шампионите, го претрпеа првиот пораз во новата сезона, но Игор Карачиќ одигра блескава […]
16/11/2014
zrk_vardar_jane_sandanski

Будуќност се спаси од пораз, а ЖРК Вардар ја доби Алена Ихнева

Во спектакуларен натпревар, екипите на Вардар и Будуќност одиграа нерешено 24-24 во дуелот од 5-то коло во Лигата на шампионите. И Вардар и Будуќност покажаа зошто […]
16/11/2014
rk_metalurg_timeout

Јуначката борба сепак недоволна за прв триумф

Нов пораз, 5-ти во серија за за Металург во овогодинешната Лига на шампиони, овој пат од шпанската Ла Риоха. Успеа Металург да одигра егал со противникот […]