С.П

26/01/2015

СП Катар 2015: Ден 12 – Распоред на мечеви

После нашата елиминација од СП во Катар, останува да ги проследиме останатите натпревари. Денес на програмата се вторите четири осмина-финални дуели, со интересни и возбудливи натпревари, […]
25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Резултати

Денес ги добивме првите 1/4 финалисти, во кои за жал не се наоѓа нашата репрезентација која не успеа да ја совлада репрезентацијата на Словенија. Останатите резултати […]
25/01/2015

Обрван: Жалам што загубивме, но не смее да се срамите од оваа репрезентација

Селекторот Обрван смета дека натпреварот го решавале нијанси, одбраните на Шкоф и нашите промашени зицери кои многу лесно можеа да го свртат натпреварот. „Не бевме на […]
25/01/2015

Ристовски: Ова беше еден од моите најслаби настапи за Македонија

Голманот Борко Ристовски веднаш по мечот истакна дека македонскиот национален тим одиграл под своите можности, признавајќи дека и самиот тој го одиграл еден од најслабите натпревари […]
25/01/2015

Миркуловски: Можеби е време за промена на генерации

Миркуловски најави дека треба да се размислува за смена на генерации и за освежување на националниот тим. Веројатно идеална шанса за тоа ќе биде по европското […]
25/01/2015

Стоилов: Севкупно гледано, игравме добро на ова СП

Столе Стоилов одигра во свој стил, лавовски и во нападот и во одбраната. Македонскиот пикер не го спречи ниту незгодната повреда на аркадата, поради која неколку […]