С.П

27/01/2015

Вугринец потпиша за катарскиот клуб Лахвија

По завршувањето на репрезентативните обврски, Ренато Вугринец не чекаше многу време за да одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера, со оглед дека ракометниот клуб Металург […]
27/01/2015

Видео: Акцијата на Борко и Георгиевски во Топ 5

Во новиот видеоизбор на ИХФ, посветен на првиот осминафинален ден, одбраната на Борко Ристовски и последователната контра на Гоце Георгиевски го зазедоа првото место во изборот […]
27/01/2015

СП Катар 2015: Ден 13 – Распоред на мечеви

Уште четири европски тимови во трката за финалето… Германија, Полска, Франција и Данска се последните четврт-финалисти на првенството. Заедно со Катар, Хрватска, Шпанија и Словенија тие […]
26/01/2015

Македонија со најголем успех на Мундијалите

По денешниве резултати нашата репрезентација го освојува 9-то место на ова СП во Катар, кој е најголем успех на Мундијалите во нашата историја. Поради одличниот наш […]
26/01/2015

СП Катар 2015: Ден 12 – Резултати

Денес ги добивме последните 1/4 финалисти, но воедно и големо изненадување. Репрезентацијата на Полска во тврд и неизвесен натпревар ја совлада репрезентацијата на Шведска, за која […]
26/01/2015

Рио сепак достижен, еве како!

Според пропозициите на ИХФ, шест екипи ќе се пласираат на Олимписките квалификации преку овој Мундијал, односно екипите коишто ќе завршат од 2-то до 7-то место. Меѓутоа, […]