С.П

13/02/2015

Вардар пред прв посериозен предизвик годинава

Вардар ги продолжува своите настапи во ракометната Лига на шампиони, а противник на македонскиот вицепрвак ќе биде незгодниот тим на Монпелје кој во овој момент е […]
13/02/2015

ЕХФ со нов систем за следната сезона во ЛШ

Челниците на ЕХФ денеска и официјално го потврдија новиот систем на натпреварување што ќе важи за Лигата на шампионите веќе од следната сезона. Како што веќе […]
12/02/2015

Кире Лазаров уште две години во Барселона

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров потпиша нов договор до 2017-та година со најтрофејниот европски клуб Барселона. Лазаров минатата сезона беше најдобар стрелец во каталонскиот тим […]
10/02/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Вардар-Монпелје

Сите заинтересирани кои сакаат да го гледаат натпреварот од 9-то коло на Ц групата од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Монпелје, што ќе се […]
09/02/2015

Вардар на поправен испит против Војводина

Ракометарите Вардар по поразот од Загреб вечерва на поправен испит против Војводина. Екипа која не успеа да оправда фаворитската улога против Металург пред два дена во […]
09/02/2015

Раде Стојановиќ е новото засилување на Металург

Поранешниот македонски репрезентативец Раде Стојановиќ е новото засилување на Металург. Според најавите Стојановиќ уште од денеска треба да почне со тренинзи, а во дресот на Металург […]