С.П

18/02/2015

Викендов ЖРК Металург на турнир во Словенија

ЖРК Металург утре патува во Словенија, каде в сабота и в недела ќе бидат дел од петтиот турнир на женската Регионална лига, заедно со екипите на […]
17/02/2015

Тинекс Пролет ја продолжува соработката со Веспрем

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс пролет ја продлабочува соработката со европскиот гигант Веспрем. Само неколку месеци откако одиграа пријателски натпревар против унгарскиот ракометен џин, членовите на Тинекс […]
16/02/2015

Видео: Мајсторијата на Дибиров повторно во Топ 5

Мајсторијата на Тимур Дибиров се најде на 3-та позиција во Топ 5 погодоци од Лигата на шампионите.
16/02/2015

Голот на Лекиќ се најде во Топ 5

Ракометарките на ЖРК Вардар забележаа пораз на гостувањето кај Волгоград во Русија, а мала утеха може да биде само фактот што Андреа Лекиќ го постигна еден […]
16/02/2015

Тимур Дибиров по трет пат во тимот на колото

Тимур Дибиров се најде во тимот на 9-то коло во ЛШ откако беше најзаслужен за победата на Вардар над Монпелје, каде постигна 12 гола и беше […]
15/02/2015

Дејан Манасков со 4 погодоци во своето деби

Вецлар вчера ја забележа својата 9-та победа оваа сезона во најсилната германска ракометна лига, откако на домашен терен го совлада Хамбург со резултат 32:25. Поранешниот ракометар […]