С.П

15/01/2015

Прогноза: Топ 10 на СП во Катар

Зaпoчнa тoлку oчекувaнoтo светскo рaкoметнo првенствo вo Кaтaр. Зa гoлем брoј светски рaкoметни стручњaци, oвa ќе биде нaјизеднaченoтo првенствo дo сегa. Тукa се секoгaш силните еврoпски […]
15/01/2015

Ренато Вугринец: Едвај чекам да заиграм

Натурализираниот Словенец, Ренато Вугринец, е најискусниот и највозрасниот играч во нашиот тим. Тој има зад себе настапи на ЕП и СП за Словенија. Ветеранот покажа дека […]
15/01/2015

Македонската фаланга во Катар

Денеска и официјално стартува ракометното Светско првенство во Катар, еуфоријата кај нашите навивачи кои што се присутни во Катар расте. Според извори од Катар, Фалангата моментално […]
15/01/2015

Кои ракометни ѕвезди ќе го пропуштат СП во Катар

Денеска започнува долго очекуваното светско првенство во Катар, првенство кои ќе го собере кремот на овој спорт. Голем број на големи играчи нема да бидат дел […]
15/01/2015

Лино Червар: Последна можност да постигнат голем резултат

Тренерот на Металург, Лино Червар, во последното интервју за „Ал Џазира“ во пресрет на СП во Катар ги открива своите очекувања од настапот на нашата репрезентација. […]
14/01/2015

Гоце Георгиевски: Тунис и Алжир се повеќе различни отколку слични

Во пресрет на првиот натпревар на СП во Катар, против репрезентацијата на Тунис, нашето десно крило Гоце Георгиевски посочува дека не се слични репрезентациите на Тунис […]