С.П

06/03/2015

Победа за задржување на шансите за учество на завршниот турнир

Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва во Бања Лука му гостува на Борац, екипа која се бори да го избегне последното место на табелата. После поразот од […]
05/03/2015

РК Пелистер останува прволигаш

РК Пелистер ќе продолжи да се натпреварува во елитното друштво на македонскиот ракомет, откако битолскиот прволигаш конечно успеа да го финализира процесот на трансформација во Акционерско […]
05/03/2015

РК Радовиш поуспешен од РК Прилеп

Денес во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата во дерби натпреварот, РК Радовиш во СРЦ „25 Мај“ ја совлада екипата на РК Прилеп, со 29:28 […]
05/03/2015

Со дерби се отвара вториот дел од ВИП Супер лигата

Денес од 19:00 часот во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу РК Радовиш и РК Прилеп. Ракометарите на РК […]
04/03/2015

Металург без Талески и Нелоски, одиме на победа!

Ракометарите на Металург вечерва од 19:00 часот го играат клучниот натпревар за обезбедување на 6-то место во СЕХА лигата, кое воедно значи и учество на завршниот […]
03/03/2015

Тинекс Пролет повторно на мегдан со Веспрем

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет ја продлабочува соработката со европскиот гигант Веспрем. Само неколку месеци откако одиграа пријателски натпревар против унгарскиот ракометен џин, членовите на Тинекс […]