С.П

21/01/2015

Видео: Ремек делото на Мојсовски-Стоилов-Манасков

Ремек делото на нашите ракометари се најде во топ 5 на вчерашниот ден. За оние што пропуштија, можат да го погледнат на следното видео.
21/01/2015

Чешки судии на натпреварот помеѓу Македонија и Хрватска

Чешките судии Јиржи Новотни и Вацлав Хорачек ќе го водат натпреварот на нашата репрезентација против Хрватска. На записничката маса се: Петер Зишелшмид (Германија), Рамон Гаљего (Шпанија) […]
21/01/2015

СП Катар 2015: Ден 7 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Хрватска, кој е со […]
20/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Хрватска?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, среда, го игра четвртиот натпревар од СП во Катар, против репрезентацијата на Хрватска. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]
20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Резултати и табела

Едно од најинтересните натпреварувачки денови на СП во Катар. Вo дербитo нa денoт, помеѓу репрезентациите на Германија и Данска, сепак немаше победник, натпреварот заврши нерешено. Изненадување […]
20/01/2015

Зорица Десподовска промовирана во Кобленц

Македонската репрезентативка Зорица Десподовска беше и официјално промовирана во тимот на Кобленц, откако пред неколку дена го стави и потписот на договорот со тимот во кој […]