С.П

20/02/2015

Лахвија ги претстави Вугринец и Мојсовски

Катарскиот прволигаш Лахвија денеска и официјално ги претстави своите две најнови засилувања, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец. Македонските репрезентативци потпишаа договори до крајот на сезонава и […]
20/02/2015

Јоновски ја продолжува кариерата во шпанската АСОБАЛ лига

Столбот во одбраната на македонската ракометна репрезентација, Ацо Јоновски својата фантастична ракометна кариера ќе ја продолжи во шпанската АСОБАЛ лига, или поточно во редовите на актуелниот […]
20/02/2015

Јованка Радичевиќ: Ќе избориме пласман на Ф4

Црногорската репрезентативка Jованка Радичевиќ која е еден од носителите на играта на ЖРК Вардар, не се сомнева дека македонскиот шампион и годинава ќе избори место на […]
18/02/2015

Викендов ЖРК Металург на турнир во Словенија

ЖРК Металург утре патува во Словенија, каде в сабота и в недела ќе бидат дел од петтиот турнир на женската Регионална лига, заедно со екипите на […]
17/02/2015

Тинекс Пролет ја продолжува соработката со Веспрем

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс пролет ја продлабочува соработката со европскиот гигант Веспрем. Само неколку месеци откако одиграа пријателски натпревар против унгарскиот ракометен џин, членовите на Тинекс […]
16/02/2015

Видео: Мајсторијата на Дибиров повторно во Топ 5

Мајсторијата на Тимур Дибиров се најде на 3-та позиција во Топ 5 погодоци од Лигата на шампионите.