С.П

30/12/2014
4

Цела Македонија е зад ракометарите

На неполни три недели до почетокот на СП, македонската репрезентација полека влегува во форма. Ракометарите веќе недела дена одржуваат напорни тренинзи, на кои според информациите, селекторот […]
29/12/2014
Dejan_Manaskov

Убедлива победа над Израел

Втор меч и втора победа за македонскиот национален ракометен тим на двомечот со Израел. По тесната победа 39-37 на неделниот меч, на вториот меч се покажа […]
25/12/2014
lino_cervar

Новогодишна порака на Лино Червар

Официјалната страна на РК Металург објави видео во кое Лино Червар се навраќа на сите случувања во 2014-та година која полека одминува и воедно испраќа порака […]
24/12/2014
4

Дресовите со кои нашите репрезентативци ќе настапат на СП во Катар

Машката ракометна репрезентација на СП во Катар ќе настапи со нов дизајн на дресовите. Производителот на спортска опрема Ли Нинг направи три различни дизајни, во различни […]
24/12/2014
mirkulovski_filip_mkd

Миркуловски: Тунис е репрезентација која не треба да ја потцениме

Македонската репрезентација настапот на престојното СП во Катар ќе го започне против репрезентацијата на Тунис, исто како на СП пред 5 години во Хрватска, кога го […]
24/12/2014
mladinska-rakometna-reprezentacija

Собир на машката младинска репрезентација за квалификации за СП 2015

Влатко Неделковски, в.д. селекторот на машката младинска репрезентација на Македонија повика 21 ракометар на подготовките за квалификации за СП 2015. Собирот е утре (25-ти декември) во […]