С.П

15/03/2015

Резултати од 16-то коло од машката ВИП Супер лига

Денес се комплетираше 16-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига, коло во кое сите фаворите ја оправдаа фаворитската улога, освен екипата на Пелистер кој се […]
14/03/2015

Во тежок натпревар, Вардарки издвојуваа победа!

Пoсaкувaвме втoрo местo, едвaј гo одбрaнивме третoтo. Тaкa мoже дa се oпише денешниoт меч нa ЖРК Вaрдaр. Тргнaвме слaбo сo 0-3, штo нaјaви декa Динaмo не […]
14/03/2015

Вардар нема право на грешка

Ракометарите на Вардар вечерва ќе излезат на мегдан против Висла Плок, во обид да стигнат до позитивен резултат во пресрет на следниот натпревар за седум дена […]
14/03/2015

Прво изненадување, Пелистер загуби на гостувањето во Охрид

Уште во првиот натпревар од 16-то коло во Супер ВИП лигата на Македонија се случи првото изненадување, екипата на Охрид го совлада Пелистер со 27:21 и […]
13/03/2015

Неизвесноста во домашното првенство продолжува

Престојниов викенд ќе се одигра 16-то коло од машката ракометна Супер ВИП лига, во кое не се очекуваат некои поголеми изненадување. Освен ако гледаме според позицијата […]
11/03/2015

Вардарки сепак пресилни за девојките од Автокоманда

Денес шампионот ЖРК Вардар му гостуваше на ЖРК Металург во Автокоманда, натпревар во кој издојуваа уште една победа во домашното првенство, со 22:31. Уште на почетокот […]