С.П

28/02/2015

Вардар на тешко гостување кај Татран Прешов

Вардар денес ги продолжуваат настапите во СЕХА лигата, со дуелот од претпоследното коло против екипата на Татран Прешов. Квалитетна екипа, која игра одлично на домашен терен […]
27/02/2015

Обрван останува селектор на Македонија

Ивица Обрван останува на чело на македонската ракометна репрезентација, откако денеска беше претставен неговиот извештај за настапот на нашиот национален тим на СП 2015 во Катар. […]
27/02/2015

Металург се засилува со двајца нови ракометари

Македонскиот шампион Металург, пред почетокот на плејоф-фазата во домашното ракометно првенство се засили со двајца нови ракометари. Станува збор за хрватскиот кружен напаѓач Драган Вргоч и […]
27/02/2015

Вугринец и Мојсовски со победа во своето деби

Ракометните репрезентативци на Македонија, Наумче Мојсовски и Ренато Вугринец, имаа успешно деби во својот нов клуб Лахвија, предводејќи ја оваа екипа до триумф на дуелот против […]
27/02/2015

Браќата Маркоски до крајот на сезоната во Зомимак-М

Велко и Никола Маркоски се новите членови на струмичкиот прволигаш Зомимак-М до крајот на сезоната. Големо засилување на рисовите, особено во дефанзивата, каде се очекува од […]
26/02/2015

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) денес официјално ги објави термините за одигрување на 1/8 натпревари од Лигата на шампионите, при што двата дуели меѓу Вардар и Висла […]