С.П

28/03/2015

Возбудливо последно коло од машката ВИП Супер лига

Денес започнува 18-то од машката ВИП Супер лига, воедно и последно коло од регуларниот дел од сезоната. Возбудливо коло во кое дури 5 екипи имаат шанса […]
26/03/2015

Сара Стеваноска: Се прилагодив на турскиот ракомет

Ракометарката на Бурса – Турција, Сара Стеваноска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. МакРакомет разговараше со Стеваноска за нејзиното заминување, за тоа каков е животот и […]
25/03/2015

Вардар против Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА

Вардар преку Мешков Брест до финалето во СЕХА лигата. Вардарци во полуфиналето ќе ги одмерат силите со белорускиот тим, кој денес очекувано го победи Нексе со […]
24/03/2015

Вардар против Киелце на патот до фајналфорот

Вардар го доби повеќекратниот полски шампион Киелце за противник во 1/4 финалето во Лигата на шампиони. Натпревар во кој ќе видиме пресметка меѓу татко и син, […]
23/03/2015

Резултати од 17-то коло од машката ВИП Супер лига

Заврши уште едно интересно коло во машката ВИП Супер лига, коло после кое само дополнително се комплицираа работите околу трите места кои водат во плејофот и […]
21/03/2015

Каденас: Вардар е сосема друг тим кога игра на домашен терен

Во пресрет на вечерашниот натпревар, селекторот на Висла Плок, Маноло Каденас предупредува дека иако имаат предност од 6 гола, не значи дека вардаци се откажале од […]