С.П

14/01/2015

Интересни факти пред СП во Катар

Утре со почеток од 18:30 часот, ќе стартува Светското ракометно првенство во Катар со првиот и единствен натпревар во текот на утрешниот ден од групата А […]
13/01/2015

Браќа на СП во Катар

Во нашата репрезентација на СП во Катар ќе настапат браќата Кире и Филип Лазаров, Наумче и Златко Мојсовски, Никола и Велко Маркоски. Но, македонската репрезентација не […]
13/01/2015

Кире Лазаров: Знаејќи го Хасанефиндиќ, треба да бидеме спремни на се

Во пресрет на првиот натпревар на СП во Катар, против репрезентацијата на Тунис, нашиот капитен Кире Лазаров вели дека се подготвени да го дадат својот максимумот. […]
13/01/2015

Робертина Мечевска до крајот на сезоната во ЖРК Вардар

Македонската репрезентативка Робертина Мечевска се враќа во домашното првенство, и тоа не во било кој клуб, туку во шампионот ЖРК Вардар на пикерската позиција. Мечевска веќе […]
13/01/2015

Влатко Недановски: Ќе ја оправдам довербата на селекторот

Репрезентативецот Влатко Недановски е среќен што му се даде шанса да ги покаже своите квалитети. Во пресрет на СП во Катар, Недановски е максимално мотивиран за […]
12/01/2015

„Македонија“ на автобусот на нашите репрезентативци

Домаќинот експресно реагираше и за кратко време успеа комплетно да го реши проблемот со автобусот на македонската репрезентација. Синоќа Катарците ги залепија буквите кои не беа […]