С.П

02/04/2015

Младинците со пораз го започнаа турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија со пораз го отвори ракометниот турнир во Бугојно, откако нашите ракометари загубија од Катар со резултат 32:28. Првото полувреме се покажа како […]
01/04/2015

Наумче Мојсовски се враќа во Металург

Македонскиот репрезентативец Наумче Мојсовски од наредната сезона се враќа во дресот на Металург. Ни потврдија челниците на Металург, кои најавуваат враќање на уште некои наши репрезентативци […]
31/03/2015

Никола Стојчевски: Очекувам пласман на Македонија на ЕП во Полска

МакРакомет разговараше со македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски, сегашен ракометар на шведскиот Редберглидс, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Разговор во кој Стојчевски […]
31/03/2015

Распоред на натревари за плеј-оф и плеј-аут

Денес во просториите на РФМ се изврши ждребката за календарот со натпревари за плеј-оф и плеј-аут во ракометната ВИП Супер лига. Ви ги претставуваме првите 5 […]
29/03/2015

Гоце Георгиевски до крајот на сезоната во Тулуз

Гоце Георгиевски веќе извесно време беше во потрага по својот нов клуб, а ова попладне „Македонски спорт“ ексклузивно информираше дека стандардниот македонски репрезентативец кариерата ќе ја […]
28/03/2015

Познати се екипите кои ќе разигруваат за титулата

Екипите на Тинекс Пролет, РК Радовиш и РК Прилеп ќе се приклучат на веќе пласираните Зомимак-М, Вардар и Металург во плејофот, каде ќе разигруваат за титулата. […]