С.П

17/01/2015
vlatko_nedanovski

Влатко Недановски ја оправда довербата на селекторот

Нашето крило Влатко Недановски на денешниот натпревар ја оправда довербата на селекторот, изигра одлична партија во која постигна 4 погодоци. Еве што изјави за порталот www.lazarovkiril7.com […]
17/01/2015
obrvan_ivica1

Ивица Обрван: Целта е остварена, одиме понатаму

Целта е постигната, но мораше малку да се запне за да се победи Иран. Селекторот Ивица Обрван ги проба сите репрезентативци на натпреварот, ја исполни неговата […]
17/01/2015
kire_lazarov_qatar

Кире Лазаров: Наместо да се одмориме, ние се уморивме на овој меч

Нашата репрезетнација денес ја совлада репрезентацијата на Иран, на начин на кој на повеќето не им се допадна, особено не на самите играчи. Нашиот капитен Кире […]
17/01/2015
falanga1

Македонската фаланга: Малку сме, али гласни сме

Со оглед на одалеченоста на Катар и Македонија, може да се каже дека нашата ракометна репрезентација има солидна поддршка на Мундијалот во Доха. Според искуството од […]
17/01/2015
goce_georgievski_mkd

Гоце Георгиевски: Без оглед кој ни е противник, мораме да го дадеме максимумот

Крилото на нашиот национален тим, Гоце Георгиевски во пресрет на денешниот натпревар против селекцијата на Иран, предупредува дека Иран не треба да се потцени и дека […]
17/01/2015
Dejan_Manaskov

Дејан Манасков: Нема да им дозволиме на иранците да играат на контакт

Најдобриот македонски репрезентативец спорт IHF на мечот против Тунис, Дејан Манасков, во пресрет на денешниот натпревар против Иран ветува добра игра, со многу мал број на […]