С.П

09/05/2015

Сираба Дембеле: Време за одмазда!

Вчера француската репрезентативка Сибара Дембеле, беше прогласена за најдобото лево крило во „дрим-тимот“ на Лигата на шампионите.. Нешто што не израдува сите, но Дембеле како што […]
08/05/2015

Сираба Дембеле во „дрим-тимот“ на ЛШ

Француската репрезентативка, Сираба Дембеле е единствениот член од ЖРК Вардар кој се најде во идеалниот тим на Лигата на шампионите за сезоната 2014/2015. Во конкуренција за […]
08/05/2015

Булатовиќ и Кнежевиќ едногласни: Питлик донесе нова енергија во екипата

Кнежевиќ и Булатовиќ едногласно изјавија дека овој натпревар ќе биде неизвесен до самиот крај, дека ќе решаваат мали нијанси. Воедно и двете потврдија дека вардарки играат […]
07/05/2015

Драган Аџиќ со доза страв пред натпреварот

Во сабота ќе се сретнат два тима кои одлично се познаваат, како од Регионалната лига, така и од Лигата на шампиони. Натпревар од кој се очекува […]
05/05/2015

Елена Петковска: Допрва ќе се зборува за успесите на женскиот ракомет

Тимот на МакРакомет разговараше со најмладиот член на ЖРК Металург, десното крило Елена Петковска. Петковска од оваа сезона е дел од првиот тим на ЖРК Металург, […]
30/04/2015

Ивица Обрван: Бевме блиску до изнeнадување, но искуството пресуди

Нашата репрезентација им пружи силен отпор на големата Франција, во сите 60 минути нашите ракометари беа рамноправни и одлично се држеа против француските ѕвезди. Но сепак […]