С.П

20/01/2015

Игор Вори: Македонија не е изненадување на СП во Катар

Еден од најискусните хрватски репрезентативци, пикерот Игор вори говореше пред утрешниот меч важен меч против Македонија во групата Б на СП во Катар. “Многумина ме прашуваа, […]
20/01/2015

Лазаров: Македонија може да победи секого

Капитенот Кирил Лазаров во своето интервју за „Ал Џазира Балкан“ најавува дека тој и неговите колеги не се плашат од никого и ќе се обидат да […]
20/01/2015

Обрван: Без емоции во мечот со Хрватска, јас сум селектор на Македонија

Македонската ракометна репрезентација утре од 17 часот против Хрватска ќе го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство во Катар. Селекторот на нашиот национален тим Ивица Обрван, […]
19/01/2015

Мојсовски: Против БиХ ќе дадеме 120 проценти

Нашиот ракометар Наумче Мојсовски резервирано гледа на работите за денешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Во никој случај не треба да се потцени репрезентацијата на БиХ, […]
19/01/2015

Ристовски: Кога ја гледам БиХ, ме потсетува на нас на СП 2009

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, голманот Борко Ристовски репрезентацијата на БиХ ја споредува со нашата репрезентација од СП во Хрватска […]
19/01/2015

Литвански судии за мечот со Босанците

Денешниот натпревар од третото коло во групата Б меѓу селекциите на Македонија и Босна и Херцеговина ќе го води литванската судиска двојка Миндаугас Гателис и Ваидас […]