С.П

04/04/2015

Кастратовиќ: Со помош на публиката до победа

ЖРК Вардар вечерва од 19:00 часот, ќе го игра првиот 1/4 финален натревар од ЛШ против Ѓер. Во пресрет на натпреварот тренерот на „црвено-црните“ Индира Кастратовиќ […]
04/04/2015

Пенезиќ: Ќе дадеме се од себе да победиме

Хрватската репрезентативка, Андреа Пенезиќ е нашиот клучен играч во нападот, но и има значајна улога и во дефанзивата. Оваа сезона блеска со своие игри и заслужено […]
04/04/2015

Суслина: Очекувам победа, за пораз не размислувам

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар се среќаваат со бранителот на титулата, екипата на Ѓер, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампиони. Нашите ракометарки се […]
03/04/2015

Младинците нанижаа уште два порази на турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно изигра два натпревари, во кои не успеа да забелеши победа. Нашите ракометари беа поразени од репрезенациите на Полска […]
02/04/2015

Младинците со пораз го започнаа турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија со пораз го отвори ракометниот турнир во Бугојно, откако нашите ракометари загубија од Катар со резултат 32:28. Првото полувреме се покажа како […]
01/04/2015

Наумче Мојсовски се враќа во Металург

Македонскиот репрезентативец Наумче Мојсовски од наредната сезона се враќа во дресот на Металург. Ни потврдија челниците на Металург, кои најавуваат враќање на уште некои наши репрезентативци […]