С.П

19/05/2015

ФАНТАЗИЈА ПО ТРЕТ ПАТ: Андреа Лекиќ го најави кампот во Охрид

Трета година по ред ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ ќе организира камп за млади ракометарки и ракометари на возраст од 11 до 17 години. После […]
19/05/2015

(Видео) Невозможна мисија: Задржи ги незапирливите!

Продукцијата на ЕХФ како за погодоците, така направи прекрасно видео и за најдобрите и најзначајните одбрани во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео […]
19/05/2015

(Видео) Најдобрите погодоци за оваа сезона во ЛШ

Продукцијата на ЕХФ направи прекрасно видео од најдобрите и најзначајните погодоци во текот на актуелната сезона во Лигата на шампиони. Видео во кое секој љубител на […]
18/05/2015

Хрватката Андреа Човиќ ќе ја замени Бегоња Фернандез

ЖРК Вардар во своите редови го доведе првото засилување за следната сезона. Се работи за хрватската ракометарка Андреа Човиќ (21), досегашен член на Подравка, која потпиша […]
16/05/2015

Вардар го освои Купот на Македонија

Вардар го освои Купот на Македонија, совладувајќи го својот ривал екипата на Металург со конечни 26:22. Во еден одличен натпревар за око, ракометарите на двете екипи […]
16/05/2015

Вардарки до нова титула во Купот на Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар стигнаа до нова титула во Купот на Македонија, совладувајќи го ЖРК Металург во финалето со убедливи 34:16. Натпревар во кој уште на […]