С.П

09/03/2015

Андреа Пенезиќ во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е прогласена за една од трите ѕвезди на 9-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на […]
07/03/2015

Дејан Манасков со нова блескава партија во дресот на Вецлар

Македонското репрезентативно лево крило, Дејан Манасков одигра нова блескава партија во дресот на Вецлар, каде постигна 7 погодоци. Доволно за да биде најефикасен ракометар на натпреварот […]
07/03/2015

Вардар му се одмазди на големиот Веспрем

Вардар му се одмазди на Веспрем, најуспешната екипа во досегашниот дел од регионалната СЕХА лига. Вардарци ги понижија унгарците во СЦ „Јане Сандански“, совладувајќи ги со […]
07/03/2015

Гонзалез: Ќе им дадам шанса на сите ракометари

Со оглед дека вечерашниот натпревар нема некое големо значење за двата тима, тренерот Раул Гонзалез планира да го изротира тимот и одново шанса да им даде […]
07/03/2015

Стоилов: Време е да им се одмаздиме!

Во пресрет на вечерашниот натпревар репрезентативецот Стојанче Стоилов најави дека „црвено-црните“ ќе сторат се за да слават над унгарскиот гигант, со што би си ја кренале […]
07/03/2015

Веспрем како добра подготовка за Висла Плок

Вардар во последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата ќе го пречека Веспрем, натпревар кој добро ќе им дојде на двете екипи како подготовка […]