С.П

27/01/2015
renato_vugrinec_metalurg

Вугринец потпиша за катарскиот клуб Лахвија

По завршувањето на репрезентативните обврски, Ренато Вугринец не чекаше многу време за да одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера, со оглед дека ракометниот клуб Металург […]
27/01/2015
Macedonia v Croatia - 24th Men's Handball World Championship

Видео: Акцијата на Борко и Георгиевски во Топ 5

Во новиот видеоизбор на ИХФ, посветен на првиот осминафинален ден, одбраната на Борко Ристовски и последователната контра на Гоце Георгиевски го зазедоа првото место во изборот […]
27/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 13 – Распоред на мечеви

Уште четири европски тимови во трката за финалето… Германија, Полска, Франција и Данска се последните четврт-финалисти на првенството. Заедно со Катар, Хрватска, Шпанија и Словенија тие […]
26/01/2015
macedonian_players

Македонија со најголем успех на Мундијалите

По денешниве резултати нашата репрезентација го освојува 9-то место на ова СП во Катар, кој е најголем успех на Мундијалите во нашата историја. Поради одличниот наш […]
26/01/2015
qatar_2015

СП Катар 2015: Ден 12 – Резултати

Денес ги добивме последните 1/4 финалисти, но воедно и големо изненадување. Репрезентацијата на Полска во тврд и неизвесен натпревар ја совлада репрезентацијата на Шведска, за која […]
26/01/2015
macedonia_timeout

Рио сепак достижен, еве како!

Според пропозициите на ИХФ, шест екипи ќе се пласираат на Олимписките квалификации преку овој Мундијал, односно екипите коишто ќе завршат од 2-то до 7-то место. Меѓутоа, […]