С.П

14/04/2018

ЖРК Вардар се пласира на Ф4 турнирот во Будимпешта!

Ракометарките на ЖРК Вардар вечерва го заверија местото помеѓу најдобрите 4-ри екипи во Лигата на шампионите, победувајќи го Митјиланд со убедливо 32:25. Во последниот натпревар пред […]
14/04/2018

Вардарки против Митјиланд се збогуваат со СЦ „Јане Сандански“

Денес, ракометарките на ЖРК Вардар за последен пат ќе истрчаат пред скопската публика во актуелниот состав против Митјиланд во рамките од реванш 1/4 финалниот натпревар. Вардарки […]
13/04/2018

Вардар убедливо против Брест за 6-то финале во СЕХА!

Ракометарите на Вардар очекувано убедливо го совлада Мешков Брест со 33:24 на завршниот турнир од СЕХА лигата, што се одржува во СЦ „Јане Сандански“. Разликата во […]
06/04/2018

ЖРК Вардар преку Митјиланд до Ф4 турнирот во ЛШ

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар гостуваат кај екипата на Митјиланд, последната пречка на патот до завршниот турнир на Лигата на шампионите во Будимпешта. Екипа која е […]
01/04/2018

Талески одличен, но Рајн Некар се прости од ЛШ!

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески одигра одлична партија во генерално лошото издание на Рајн Некар левен против Кјелце, во кое повторно загуби со 30:36. На овој натпревар […]
01/04/2018

Вардар против Кил за пласман на Ф4-турнирот во ЛШ!

Германската екипа, Кил ќе биде противник на Вардар во 1/4 финалето од Лигата на шампиони! Кил го елиминираше Пик Сегед, откако победи со 29:22 на домашен […]