С.П

16/03/2015

Видео: Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци

Во саботниот дуел со полската екипа на Висла Плок, нашето лево крило Тимур Дибиров одигра една бледа партија, но и во таква партија тој постигна 5 […]
16/03/2015

Видео: Арпад Штербик во Топ 5 одбрани

Во натпреварот против Висла Плок нашите голмани не беа на посакуваното ниво, но сепак нашиот Арпад Штербик имаше одлична двојна интервенција, со која заслужено се најде […]
16/03/2015

Алекс Душебаев во идеалниот тим на ЛШ

Во саботата Алекс Душебаев ја изигра најдобрата партија досега, во која постигна 10 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат, но погодоци кои беа […]
15/03/2015

Резултати од 16-то коло од машката ВИП Супер лига

Денес се комплетираше 16-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига, коло во кое сите фаворите ја оправдаа фаворитската улога, освен екипата на Пелистер кој се […]
14/03/2015

Во тежок натпревар, Вардарки издвојуваа победа!

Пoсaкувaвме втoрo местo, едвaј гo одбрaнивме третoтo. Тaкa мoже дa се oпише денешниoт меч нa ЖРК Вaрдaр. Тргнaвме слaбo сo 0-3, штo нaјaви декa Динaмo не […]
14/03/2015

Вардар нема право на грешка

Ракометарите на Вардар вечерва ќе излезат на мегдан против Висла Плок, во обид да стигнат до позитивен резултат во пресрет на следниот натпревар за седум дена […]