С.П

07/02/2015

Со овој состав Металург ќе и се спротистави на Војводина

На денешниот натпревар од 14-тото коло на СЕХА-лигата, екипата на Металург ќе настапи во следниот состав: Митревски, Мисовски, Ојлески, Бој.Маџовски, Костески, М.Манасков, Кукоски, Нелоски, Крстевски, Борј.Маџовски, […]
06/02/2015

Притиснато е копчето “рестарт“ на македонскиот ракомет

Добро се сеќаваме како помина ланската сезона клупскиот македонски ракомет, го достигна врвот во нашата историја. Вардар и Металург беа на чекор до фајнал-фор во Лигата […]
06/02/2015

Како и другите, така и Вугринец

Ранато Вугринец со огласи за состојбата на Металург, и воедно утрешниот натпревар ќе го одигра за одличната публика која го следеше и ќе го следи шампионот […]
06/02/2015

Еве кои ракометари си заминуваат од Металург

Од Металург си заминуваат Мојсовски, Димовски, браќата Маркоски, Георгиевски, Јоновски, Миркуловски и Манасков… Еве што изјави Левче Китевски на прес-кофнеренцијата денес: „Со нетрпение сите очекувате изјава […]
05/02/2015

Филип Миркуловски заминува од Металург

По 12 години поминати во Металург, Филип Миркуловски го напушта клубот и се сели во Бундес-лигата, негова следна дестинација ќе биде Хановер. Преку својата фејсбук страна […]
05/02/2015

Голот на Дибиров се најде во најубавите голови од минатата сезона

ЕХФ ТВ во паузата од настапите во Лиагата на шампионите направи избор на најубавите погодоци постигнати во сезоната 2013/14. Последен на листата “EPIC-GOALS” се најде прекрасниот […]