С.П

09/05/2015

Будуќност останува “ноќна мора“ за ЖРК Вардар

Сепак Будуќност останува “ноќна мора“ за нашите ракометарки, кои денес не успеа да се одмаздат и да ја издвојуваат првата победа против црногорките. Натпревар во кој […]
09/05/2015

Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ

Нашиот пикер Ања Алтхаус е подготвена за дуелот со Драгана Цвијиќ, дуел кој очекуваме конечно нашата ракометарка да издвојува победа. Откако дојде на клупата помошниот тренер […]
09/05/2015

Сираба Дембеле: Време за одмазда!

Вчера француската репрезентативка Сибара Дембеле, беше прогласена за најдобото лево крило во „дрим-тимот“ на Лигата на шампионите.. Нешто што не израдува сите, но Дембеле како што […]
08/05/2015

Сираба Дембеле во „дрим-тимот“ на ЛШ

Француската репрезентативка, Сираба Дембеле е единствениот член од ЖРК Вардар кој се најде во идеалниот тим на Лигата на шампионите за сезоната 2014/2015. Во конкуренција за […]
08/05/2015

Булатовиќ и Кнежевиќ едногласни: Питлик донесе нова енергија во екипата

Кнежевиќ и Булатовиќ едногласно изјавија дека овој натпревар ќе биде неизвесен до самиот крај, дека ќе решаваат мали нијанси. Воедно и двете потврдија дека вардарки играат […]
07/05/2015

Драган Аџиќ со доза страв пред натпреварот

Во сабота ќе се сретнат два тима кои одлично се познаваат, како од Регионалната лига, така и од Лигата на шампиони. Натпревар од кој се очекува […]