С.П

27/04/2015

Комплетирано четвртото коло од плејофот, следува пауза

Со вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Тинекс Пролет и Прилеп 2010, заврши четвртото коло од македонскиот плејоф. Натпревар во кој ракометарите на Тинекс Пролет уште на […]
25/04/2015

Селекторот Неделковски го објави списокот на младинците за Унгарија

В.Д. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари за пријателскиот турнир во Унгарија. Турнирот ќе се одржи во Дабас, од […]
23/04/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Македонија – Франција

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба билетите за натпреварот на нашата репрезетнација против Светскиот првак Франција, во рамките од 33-то коло од квалификациите за […]
22/04/2015

Стојчевски постигна 9 погодоци, но сепак недоволни за полуфинале

Македонскиот интернационалец Никола Стојчевски одигра уште една блескава партија во шведскиот Редбергслидс, во која постигна 9 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат и […]
21/04/2015

Одредени се полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија

На денешната ждрепка во просториите на РФМ беа одредени полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија. Во едното полуфинале ќе се најдат двете екипи на Вардар, […]
21/04/2015

Билетите за Франција по 200 и 300 денари

На вчерашната седница, УО на РФМ ги определи цените на билетите за квалификацискиот натпревар против Франција. Натпревар во кој македонските навивачи за 200 и 300 денари […]