С.П

18/05/2015

Хрватката Андреа Човиќ ќе ја замени Бегоња Фернандез

ЖРК Вардар во своите редови го доведе првото засилување за следната сезона. Се работи за хрватската ракометарка Андреа Човиќ (21), досегашен член на Подравка, која потпиша […]
16/05/2015

Вардар го освои Купот на Македонија

Вардар го освои Купот на Македонија, совладувајќи го својот ривал екипата на Металург со конечни 26:22. Во еден одличен натпревар за око, ракометарите на двете екипи […]
16/05/2015

Вардарки до нова титула во Купот на Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар стигнаа до нова титула во Купот на Македонија, совладувајќи го ЖРК Металург во финалето со убедливи 34:16. Натпревар во кој уште на […]
16/05/2015

Вардар ќе го пречека Металург во СЦ „Јане Сандански“

Вардар ќе го пречека Металург во СЦ „Јане Сандански“ во пресрет на финалето во Купот на Македонија. Натпревар кој до минатата сезона беше големо балканско дерби, […]
16/05/2015

ЖРК Металург ќе проба да ги изненади вардарки

Ракометарките на ЖРК Металург денес во финалето на Купот на Македонија ќе играат против фаворитот ЖРК Вардар. Натпревар во кои голем дел од љубителите на ракометот […]
15/05/2015

Полуфинални натпревари од женскиот ракометен Куп на Македонија

Денеска се играат полуфиналните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во женска конкуренција. Пелистер : ЖРК Металург (СРЦ „Кале“) од 17:00 часот Вардар : Вардар СЦБТ […]