С.П

26/02/2015
rk_vardar

Победа над Раднички за потврда на втората позиција

Ракометарите на Вардар денеска продолжуваат со настапите во СЕХА лигата, со дуелот во Крагуевац против последно пласираниот Раднички. Натпревар во кој нашиот вицешампион е голем фаворит, […]
25/02/2015
pribak_georgievski_mkd

Георгиевски и Прибак во турскиот гигант Бешикташ

Двајцата македонски репрезентативци, Гоце Георгиевски и Немања Прибак, своите кариери ќе ги продолжат во Турција, каде од летово ќе го облечат дресот на Бешикташ. За познатите […]
24/02/2015
vardar_vs_wisla_ploc

Вардар против Висла Плок во 1/8 финалето од ЛШ

На денешната ждребка Вардар за противник во 1/8 финалето го доби полскиот вицешампион Висла Плок. Другите 1/8 двојки се следниве: - Кил : Флензбург - Барселона […]
23/02/2015
zrkvardar_vleznici

ЖРК Вардар повторно со акција „Купи еден, земи два билета“

На официјалната страна на ЖРК Вардар објавија дека со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг, ќе добиете и влезница за следниот натпревар дома против екипата […]
23/02/2015
vardar_protivnik

Кој противник посакувате да го добие нашиот Вардар?

Висла Плок (Полска), Данкерк (Франција) и Загреб (Хрватска) се тимовите кои завршија на третото место во своите групи и потенциjални противници на нашиот Вардар во 1/8 […]
23/02/2015
osminafinalisti2015

Познати се сите осминафиналисти

Со натпреварите одиграни синоќа комплетирана е групната фаза од Лигата на шампионите и познати се 16 екипи што ќе играат во 1/8 финалето. Според позицијата во […]