С.П

05/03/2015
radovis_rk

РК Радовиш поуспешен од РК Прилеп

Денес во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата во дерби натпреварот, РК Радовиш во СРЦ „25 Мај“ ја совлада екипата на РК Прилеп, со 29:28 […]
05/03/2015
radovis_rk

Со дерби се отвара вториот дел од ВИП Супер лигата

Денес од 19:00 часот во рамките од 15-то од ВИП Супер лигата ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу РК Радовиш и РК Прилеп. Ракометарите на РК […]
04/03/2015
filip_taleski

Металург без Талески и Нелоски, одиме на победа!

Ракометарите на Металург вечерва од 19:00 часот го играат клучниот натпревар за обезбедување на 6-то место во СЕХА лигата, кое воедно значи и учество на завршниот […]
03/03/2015
tineks_prolet

Тинекс Пролет повторно на мегдан со Веспрем

Македонскиот ракометен прволигаш Тинекс Пролет ја продлабочува соработката со европскиот гигант Веспрем. Само неколку месеци откако одиграа пријателски натпревар против унгарскиот ракометен џин, членовите на Тинекс […]
01/03/2015
mirkulovski_hanover

Миркуловски постигна шест погодоци, но недоволни за победа

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски одигра одличен натпревар во дресот на Хановер на гостувањето кај фаворитот Магдебург. Натпревар во кој постигна 6 погодоци, кои не беа […]
28/02/2015
markovic_vardar

Вардар без поголеми проблеми го совлада Татран Прешов

Ракометарите на Вардар без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Татран Прешов со 29-34, во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој нашите ракометари го отворија […]