С.П

10/05/2018

Наташа Антиќ ја продолжува својата кариера во Шведска

Голманот на Македонската женска репрезентација, Наташа Антиќ својата кариера ќе ја продолжи во екипата на Скара ХФ од Шведска, со која потпишаа едногодишен договор. Антиќ во […]
10/05/2018

Македонската репрезентација ги дозна противниците за Медитеранските игри

Македонската репрезентација во машка и женска конкуренција ги дозна имињата на своите ривали во групната фаза на Медитеранските игри, кои ќе се одржат во Тарагона, Шпанија […]
27/04/2018

Стоилов: Да ја оствариме нашата цел, Ф4 во Келн!

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов му правеше друштво на Раул Гонзалес на денешната прес-конференција која ја одржа македонскиот и европски шампион во пресрет на реваншот […]
27/04/2018

Гонзалес: Ќе биде тешко, но мора да го искористиме домашниот терен!

Ракометарите на РК Вардар во недела го игра својот последен натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите, против германскиот великан Кил кој пристигна во Скопје […]
17/04/2018

ЖРК Вардар против Ростов Дон до финалето!

На денешната ждрепка од Лигата на шампионите, ЖРК Вардар ја доби екипата на Ростов Дон за противник во полуфиналето. Екипа која за првпат ќе игра на […]
15/04/2018

Вардар против ППД Загреб за одбрана на титулата во СЕХА

Вечерва, ракометарите на Вардар ќе имаат шанса да станат вториот тим во регионалното натпреварување кој успеал две години по ред да го подигне пехарот, по Веспрем. […]