С.П

21/05/2015

Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар

Тоа што се најавуваше уште во Јануари оваа година, денес и официјално беше потврдено од РК Вардар. 23-годишниот русин Александар Деревен потпиша тригодишен договор со Вардар. […]
21/05/2015

Јулија Николиќ стави крај на својата ракометна кариера

По повеќе од цела деценија помината во нашата земја, средниот бек на ЖРК Вардар, Јулија Николиќ (Портјанко) стави крај на својата ракометна кариера. Натурализираната поранешна македонска […]
20/05/2015

Резултати од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата

Денес на програмата беа три натпревари во рамките од 6-то коло од плејофот во ВИП Супер лигата, натпревари кои завршија без големи изненадувања и очекувани резултати. […]
20/05/2015

Четворица стандардни ракометари остануваат во Вардар

Очигледно раководството на РК Вардар е максимално посветено околу заогружување на „ростерот“ за следната натпреварувачка сезона. После официјализиране на договорот на Марсениќ, за очекување е во […]
20/05/2015

Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во Вардар

Српскиот репрезентативец Мијајло Марсениќ повторно се враќа во Македонија, но овојпат во редовите на Вардар. Ракометар кој ќе биде замена за Михаил Чипурин, на кој му […]
19/05/2015

ФАНТАЗИЈА ПО ТРЕТ ПАТ: Андреа Лекиќ го најави кампот во Охрид

Трета година по ред ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ ќе организира камп за млади ракометарки и ракометари на возраст од 11 до 17 години. После […]