С.П

14/03/2015
dushebaev_vardar

Вардар нема право на грешка

Ракометарите на Вардар вечерва ќе излезат на мегдан против Висла Плок, во обид да стигнат до позитивен резултат во пресрет на следниот натпревар за седум дена […]
14/03/2015
ohrid_pelister

Прво изненадување, Пелистер загуби на гостувањето во Охрид

Уште во првиот натпревар од 16-то коло во Супер ВИП лигата на Македонија се случи првото изненадување, екипата на Охрид го совлада Пелистер со 27:21 и […]
13/03/2015
zomimak_vs_ohrid

Неизвесноста во домашното првенство продолжува

Престојниов викенд ќе се одигра 16-то коло од машката ракометна Супер ВИП лига, во кое не се очекуваат некои поголеми изненадување. Освен ако гледаме според позицијата […]
11/03/2015
zrk_metalurg

Вардарки сепак пресилни за девојките од Автокоманда

Денес шампионот ЖРК Вардар му гостуваше на ЖРК Металург во Автокоманда, натпревар во кој издојуваа уште една победа во домашното првенство, со 22:31. Уште на почетокот […]
11/03/2015
Dejan_Manaskov

Дејан Манасков ќе се врати во Македонија, но во Вардар

Официјално на веб страната на Вардар објавија дека левото крило на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков од следната сезона ќе биде дел од нивната епипа, и […]
11/03/2015
macedonia_timeout

Ракометарките во третиот шешир за квалификациите за ЕП 2016

Македонската женска ракометна репрезентација е сместена во третиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кое ќе се одржи во Шведска. Во […]