С.П

16/03/2015
andrea_penezic

Андреа Пенезиќ повторно во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Вардаровата ракометарка Андреа Пенезиќ втора недела по ред се најде меѓу трите ѕвезди на 10-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на ЕХФ, […]
16/03/2015
timur_dibirov

Видео: Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци

Во саботниот дуел со полската екипа на Висла Плок, нашето лево крило Тимур Дибиров одигра една бледа партија, но и во таква партија тој постигна 5 […]
16/03/2015
sternik_vardar

Видео: Арпад Штербик во Топ 5 одбрани

Во натпреварот против Висла Плок нашите голмани не беа на посакуваното ниво, но сепак нашиот Арпад Штербик имаше одлична двојна интервенција, со која заслужено се најде […]
16/03/2015
dushebaev_vardar

Алекс Душебаев во идеалниот тим на ЛШ

Во саботата Алекс Душебаев ја изигра најдобрата партија досега, во која постигна 10 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат, но погодоци кои беа […]
15/03/2015
zomimak_vs_ohrid

Резултати од 16-то коло од машката ВИП Супер лига

Денес се комплетираше 16-то коло од машката ракометна ВИП Супер лига, коло во кое сите фаворите ја оправдаа фаворитската улога, освен екипата на Пелистер кој се […]
14/03/2015
zrk_vardar_jane_sandanski

Во тежок натпревар, Вардарки издвојуваа победа!

Пoсaкувaвме втoрo местo, едвaј гo одбрaнивме третoтo. Тaкa мoже дa се oпише денешниoт меч нa ЖРК Вaрдaр. Тргнaвме слaбo сo 0-3, штo нaјaви декa Динaмo не […]