С.П

22/10/2015

Александар Босеовски: Потфрливме во одбраната, кога најмногу требаше

Вечерва РК Струмица го забележа својот 5-ти пораз оваа сезона во СЕХА лигата, каде на гостински терен загуби од Спартак Војпут со убедливи 26:18. Левото крило […]
22/10/2015

Повредата на Гоце Георгиевски не е сериозна

Повредата на македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски не е сериозна. Деновиве имаше шпекулации и прашања околу сериозноста на повредата на Георгиевски, која ја заработи на последниот натпревар […]
22/10/2015

Душебаев: Ние нема да плачeме и правдаме, туку ќе се бориме за двата бода!

Тренерот на Киелце, легендарниот Талант Душебаев во свој стил изјави дека доаѓаат во Скопје да победат, без разлика на тоа што имаат неколку повредени играчи. Не […]
22/10/2015

Карол Белецки: Ако одиграме на највисоко ниво, ќе победиме

Полскиот репрезентативец, Карол Белецкиво пресрет на натпреварот со Вардар очекува тврд натпревар во кој екипата со подобра одбрана ќе издвои победа. Левиот бек на Киелце одлично […]
22/10/2015

Иван Чупиќ: Во Скопје никогаш не сме изгубиле

Во пресрет на саботниот натпревар на Вардар против екипата на Киелце, десното крило Иван Чупиќ ја пофали атмосферата во Скопје, но истотака изјави дека Киелце е […]
22/10/2015

РК Струмица повторно се враќа дома поразена

РК Струмица повторно се враќа дома поразена, овојпат од екипата на Спартак Војпут во рамките од СЕХА лигата. Сепак утехата која ја бараа двата тима пред […]