С.П

24/10/2015

Комитите и Манасков ги „закопаа“ секирите

Вечерва конечно се расчистија сите недоразбирања помеѓу Комитите и Дејан Манасков, кога на денешното претставување на ракометарите на Вардар, кога беше кажано името на Дејан Манасков […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Хипо

Познати се составите на ЖРК Вардар и Хипо за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:15 часот. ЖРК Вардар: Алтхаус, Черноиваненко, Човиќ, Дамјановиќ, Дембеле, […]
24/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Брумен, Цинриќ, Дибиров, Душебаев, Горбок, […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Металург за дуелот со Вестфрисланд

Познати се составите на ЖРК Металург и Вестфрисланд за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:00 часот. ЖРК Металург: Антиќ, Белеска, Цаневска, Дабевска, Дурланова, […]
24/10/2015

Дембеле: Мора да се фокусираме на нашата игра

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]
24/10/2015

Јована Саздовска: Потребна ни е поддршка од публиката

Левото крило на ЖРК Металург, Јована Саздовска во пресрет на денешниот натпревар против холандската екипа Вестфрисланд изјави дека атмосферата е одлична, спремни го чекаат натпреварот, иако […]