С.П

22/10/2015

Душебаев: Ние нема да плачeме и правдаме, туку ќе се бориме за двата бода!

Тренерот на Киелце, легендарниот Талант Душебаев во свој стил изјави дека доаѓаат во Скопје да победат, без разлика на тоа што имаат неколку повредени играчи. Не […]
22/10/2015

Карол Белецки: Ако одиграме на највисоко ниво, ќе победиме

Полскиот репрезентативец, Карол Белецкиво пресрет на натпреварот со Вардар очекува тврд натпревар во кој екипата со подобра одбрана ќе издвои победа. Левиот бек на Киелце одлично […]
22/10/2015

Иван Чупиќ: Во Скопје никогаш не сме изгубиле

Во пресрет на саботниот натпревар на Вардар против екипата на Киелце, десното крило Иван Чупиќ ја пофали атмосферата во Скопје, но истотака изјави дека Киелце е […]
22/10/2015

РК Струмица повторно се враќа дома поразена

РК Струмица повторно се враќа дома поразена, овојпат од екипата на Спартак Војпут во рамките од СЕХА лигата. Сепак утехата која ја бараа двата тима пред […]
22/10/2015

(Видео) Даскаловски невозможното го направи возможно

Македонскиот интернационалец во Темишвар, голманот Златко Даскаловски се наоѓа во извонредна форма оваа сезона. Одличен на голот, со 10+ одбрани по натпревар е главниот играч на […]
22/10/2015

Наташа Антиќ: Победивме таму, но ништо не е готово

Во пресрет на саботниот натпревар на ЖРК Металург против холанскиот Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот на куповите, капитенот на „плаво-белите“ Наташа Антиќ на […]