С.П

08/11/2015

Кастратовиќ: Со Питлик соработуваме одлично

Во пресрет на дуелот со Митјиланд, Инидра Кастратовиќ ги даде своите очекувања од мечот, но зборуваше и за задоволството да се работи со врвниот тренер Јан […]
08/11/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Митјиланд

Денес од 17:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Митјиланд, во рамките од 4-то коло од Лигата на шампионите. Ви ги претставуваме составите на […]
08/11/2015

Алтхаус: За мене ова ќе биде посебен натпревар

Пикерот на ЖРК Вардар, Ања Алтхаус денешниот натпревар ќе и врати спомени од оние 5 години кога настапуваше во екипата на Виборг (2007-2012). Што значи како […]
07/11/2015

Македонија домаќин на машкото кадетско СП во 2019 година

Денес на ИХФ конгресот кој овој викенд се одржува во Сочи, Русија, делегатите од националните ракометни федерации едногласно ја потврдија кандидатурата на Македонија за организатор на […]
07/11/2015

Нова шанса за младите ракометари

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 19:00 часот против репрезентацијата на Црна Гора, ќе го игра вториот натпревар во рамките од „Кроација купот“ што се одржува во […]
07/11/2015

Благојче Трајковски е играч на неделата (26.10.2015 – 01.11.2015)

Голманот на РК Струмица, Благојче Трајковски е играч на неделата (26.10.2015 – 01.11.2015). Единствената светла точка во екипата на РК Струмица на последните натпревари. Трајковски на […]